KONERJİ Mühendislik Ltd.Şti. Hamam ısıtma sistemleri , Türk Hamamı ısıtması , göbektaşı ısıtma , kablolu hamam ısıtma , borulu hamam ısıtma

1998 den günümüze süregelen hamam ısıtma tecrübesi

Isıtıcı Kablolar ve Özellikleri

Isıtma Boruları ve Çözümler

Hamamlarda Havalandırma

Eve Hamam Yapabilir miyiz?

ANA SAYFA

 
 
Başlangıç  

►Hamam Nasıl Isınır ?

 

►Hamam Nasıl Yapılır ?

 

►Hamam Tarihi

 

►Türk Hamamı

 

►Hamam Isıtması

 

►Kablolu Hamam Isıtma

 

Hamamlarda Havalandırma

 

►Borulu Hamam Isıtma

 

►Villa Hamamları

 

►Daire Hamamları

 

►Butik Otel Hamamları

 

►Masaj Salonu Hamamları

 

►SPA Hamamları

 

►Büyük Otel Hamamları

 

►Hamam Termostatları

 

Sıcak Su Sistemleri

 

►Hamam Isıtıcı Cihazları

 

►Montaj/Kullanım Klavuzu

 

E-Bröşürler(PDF)

 

Yeni Ürünlerimiz

 

►Hizmetlerimiz

 

Diğer Sitelerimiz

 

Referanslarımız

 

Kalite Belgelerimiz

 

Sık Sorulan Sorular

 
   
   

borulu yerden ısıtma , kablolu yerden ısıtma

 
   

Diğer Ürünler/Hizmetler

 

Elektrikli Banyopan

 

Havlu Kurutucu

 

Ayna Buğu Önleme

 

Sauna

 
   
   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Türk Hamamı ısıtması , Kablolu hamam ısıtması , hamam göbektaşı ısıtması , elektrikli hamam ısıtma , borulu hamam ısıtma , karbon ısıtma filmi , parke altı ısıtma , kış bahçesi ısıtma , cami ısıtma , ayna ısıtma , buğu önleme ,Zeminden/tabandan Isıtma, Duvardan Isıtma, Tavandan Isıtma, Yerden Soğutma, Duvardan Soğutma sistemlerini güvenle ilk elden sunuyoruz.

  ............. 16.GURUR YILIMIZ...............

 Elektrikli ısıtma kabloları ile hamam ısıtması çok pratik ve çok kolay bir uygulama şeklidir.. Kurulum ve işletme maliyetleri son derece düşüktür. Hamam iç mekanında göbektaşı, oturma , sırt yüzeyleri , ayak basma yüzeyleri çok homojen ve kontrollü olarak ısınmaktadır.

 İstenirse her bölgenin sıcaklığını ayrı ayrı ayarlayabilmekteyiz. Göbektaşını 60 C, sırt ve oturma yüzeyini 40-45 C , ayak basma bölgesini 40 C ayarlayabiliriz. Yada uzak sensörlü tek termostat ile hamam iç sıcaklığına göre kontrol sağlamaktayız.

 

KABLOLU HAMAM ISITMA SİSTEMLERİ

 En Ekonomik ve En Hızlı Hamam Isıtma Uygulaması ......Kalorifer kazanı yok , Boru Yok ...

KONERJİ Müh.Ltd.KABLOLU HAMAM ISITMA SİSTEMLERİ

 

* Makina Dairesi ve Isıtıcı Cihaz YOK.

* Çok hızlı ısıtma ile istenildiği anda kullanma imkanı

* Manyetik alan oluşturmayan ısıtma kabloları

* 20 YIL Isıtıcı Kablo Garantisi

DEVI S/A DANFOSS Grup şirketi olup ısıtma kablosu üretiminde Dünya lideridir.

davi ısıtıcı kablo

DEVI ısıtma kabloları yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından monte edildiğinde 20 YIL garantilidir.

DEVI ısıtma kabloları yetkilendirilmiş kuruluşlar tarafından monte edildiğinde 10 YIL garantilidir.

kablolu hamam ısıtma , ısıtıcı kablolar 10 yıl termostatlar 2yıl garantilidir. Garnti firmamızca yapılan kurulumlarda geçerlidir.

 

KONERJI uygulamalarında fabrikasyon olarak sonlandırılmış olan DEVI ısıtıcı kabloları kullanılmaktadır. Uygulamanın firmamız tarafından yapılması durumunda kablolar için 20 yıl , termostatlar için 2 yıl garanti mevcutdur.

 Elektrik Kablolu Hamam Isıtma Sistemleri  

 Firmamız uyguladığı yenilikçi sistemleri ile Türkiye ve Avrupa.da Türk Hamamı standartlarının oluşumuna büyük katkılar sağlamıştır.

 Günümüzde uyguladığımız yeni kablolu sistemler sayesinde villalarda hatta dairelerde bile Türk Hamamı yapılmasını sağladık.

 Isıtma kablolarımızın tamamı çelik zırhlıdır. Darbelere karşı büyük direnç gösteririler.Firmamız tarafından yapılan uygulamalar 10 yıl uluslarası garantiye sahiptir.

 Firmamız tarafından uygulaması yapılan Türk Hamamı ısıtmasında yerler, göbek taşı , baldır bölgesi , oturma bölgesi, ve sırt bölgesi ısıtılır.

Günümüzde uyguladığımız yeni kablolu sistemler sayesinde villalarda hatta dairelerde bile Türk Hamamı yapılmasını sağladık.

SIFIR RİSKLİ  % 100 SAĞLIKLI , UZUN ÖMÜRLÜ TÜRK HAMAMI ISITMA UYGULAMASI...KONERJİ Mühendislik.den...

elektrik kablolu ısıtma , kablolu ısıtma sistem kesiti , hamam ısıtma sistem kesiti

Türk Hamamı Isıtma Sistem Kesiti

Elektrik Kablolu hamam ısıtma sistemlerinde hamamın her bölgesi ısıtılabilir. Standart olarak hamamlarda zemin , sırt bölgesi , oturma bölgesi ve göbektaşı ısıtılması yapılır. İsteğe bağlı olarak baldır bölgeside ısıtılabilir.

Hamamlar büyüklük ve kullanım şekillerine göre dizayn edilirler. Kablolu hamam ısıtma sistemleri çok kontrollü ve hızlı ısıtmaya sahiptirler. Kablolu hamam ısıtma sistemlerimiz 20-30 dakikada mermerleri ısıtmaya başlarlar ve genellikle 1- 2 saatde hamam kullanıma hazır hale gelir.

Kablolu hamam ısıtma sistemlerimizde her bölgeyi ayrı ayrı kontrol edebiliriz. Küçük hamamlarda 1 yada 2 sensörlü kontrol uygulanırken büyük hamamlarda kontrol edilen ve değiştirilebilen sıcaklık noktası 6.ya kadar çıkabilir.

 

 % 100 su geçirimsiz kablolar ile hamam ısıtması yapılmalıdır. Kullandığımız ısıtma kabloları eksiz ve çelik zırh korumalıdır.Patenti bir teknoloji olan soğuk uç , kablonun gizli bir uzantısı olarak ısıtma kablosunun ucuna makaronsuz olarak metalik zırh ve orjinal kın içinde eklenmesi şeklinde tanımlanır. Kabloların son  2,5  metrelik kısımları soğuk uçlardır ve başlangıçları ***** ======> SPLICE <====== ******* yazısı ile işaretlidir.  Soğuk ucun el yapımı bir bağlantı olmaması ve kablonun kendi ceketi ile korunması özellikle uzun vade yıpranmayı önlemek açısından önemlidir.Sistemin kazana veya ilave bir ısıtıcıya ihtiyacı yoktur. Özellikle ılık bahar ve yaz aylarında sıcak sulu kalorifer kazanlarının çalıştırılması büyük enerji ve tesisat kayıplarına neden olmaktadır. kablolu hamam uygulamasında bütün enerji mahal içerisinde kalmaktadır. Kazan dairesi , tesisat ve bunların bakım masrafları olmayacağından ilave tasarruf sağlanmaktadır. .
 

elektrikli ısıtma kablosu kesiti , elektrikli hamam ısıtma , kablolu hamam ısıtma , çelik zırhlı hamam ısıtma kablosu,Isıtma kablolalarımız testleri yapılmış olarak uygun boyutlarda paketlenerek sevk edilir.Kablolar ısıtma güçlerine göre sonlandırılmıştır. 300 , 400 , 500 ,600 ,700,840 , 1000 ,1250, 1370 , 1700 , 2100 , 2600 , 3300 Watt güçlerinde sonlandırılmıştır. Bu kablolarda ek yapılamaz. Kesme işlemi sadece soğuk uç noktasına kadar ( splice) yapılabilir. İhtiyacımız olan kablolar bu değerlerden seçilir . Hamam ısıtma kablolarımız fabrika tarafından sonlandırılması yapılmış eksiz kablo teknolojisine sahip DÜNYA'daki tek üründür.

Çelik Zırhlı Manyetik Korumalı Isıtıcı Kablolarımız 

1. Seri rezistans ısıtıcı

2.Kalaylanmış Toprak Elemanı

3.Dönüş Ekranı

4.Elektriksel Yalıtım

5.Metalik Zırh

6 Dış Kılıf ( Mavi yada KIRMIZI )

 

 Isıtıcı kablolarımızın kalınlığı 7 mm.dir. Sistem tamamen sensör ve termostat kontrollü olarak çalışır. Hamam içerisinde bütün kablolar aynı anda ısınmaya başlar. Üzerindeki şap kalınlığına ve mermer kalınlığına bağlı olarak yüzeyde sıcaklık 15 ila 60 dakika arasında hissedilir.

 

TXLP RED Elektrikli Hamam ısıtma kablolarının üstünlükleri

 1. Manyetik alan oluşturmadan sağlıklı hamam ısıtması

Isıtma kablolarımızda manyetik alan koruması mevcutdur. Bütün evinizi ısıtma kablosu ile donattığımızda bile mevcut elektrik sisteminizin oluşturduğu manyetik alanın % 1 i kadar bile manyetik alan oluşturmaz.

 2. Çelik Zırhlı Tam Korumalı Isıtıcı Kablolar

Darbelere dayanım ve uzun ömür için ısıtıcı kablolarımız  komple çelik zırhla kaplanmıştır.

 3. Eksiz ısıtıcı kablo Teknolojisi

 Firmamızın kullandığı hamam ısıtma kablolarında kesinlikle ek yoktur. Termostatdan başlamak üzere kablo sonuna kadar tek parça olarak döşeme yapılır. İnsan eliyle yapılan , yada gözle görülen herhangi bir ek yoktur. Buda kabloların zaman içerisinde sorun olmamasının garantisidir.

 4. Bütün kablolarımız sonlandırılımıştır.

Isıtıcı kablolarımızın tamamı fabrikasyon olarak sonlandırılıp paketlenmiştir. İnsan eliyle yapılan herhangi bir işlemi yoktur.

hamam ısıtma kesiti , hamam ısıtma uygulaması , Türk hamamı taban kesiti , Türk hamamı ısıtma uygulma kesiti

   

hamam termostatı , Türk hamamı ısıtma termostatı , hamam kontrolü , ısıtıcı kablo termostatı , pano tipi hamam termostatı

Hamam Isıtma Termostatları

Hamamların sıcaklık bölümüne termostat konulmaz.Hamam termostatları hamam mahalinin dışına yerleştirilir.

Firmamız iki tip termostat kullanmaktadır. Bunlardan birisi yanda görülen pano tipi uzak sensörlü hamam termostatıdır. Uzak sensörlü pano tipi hamam termostatlarmız Danimarka imalatıdır.110 C.ye kadar set edilebilen modelleri mevcutdur. Direkt olarak pano içerisindeki raylara monte edilir.Kumanda edilmek istenen zon sayısına bağlı olarak artırılabilir.

   

Digıtal Göstergeli Hamam Termostatı

 Küçük ve orta boyutlu hamamlar için hamam dış duvarına monte edilen modeldir. 220 Volt - 15 yada 16 A güce kadar besleme ve kontrol özelliğine sahiptir. Uzak sensörlü olarak çalışır. Hamam sıcaklığını dijital olarak görebilirsiniz.

 Termostatın boyutları elektrik açma kapama düğmesiyle aynıdır.

 Ev hamamları , villa hamamları , butik otel hamamları için uygun bir modeldir.

 Termostatlarımız ile sıcaklık değerlerini 50 C.ye kadar ayarlayabilirsiniz.

dijital göstergeli hamam ısıtma termostatı , kablolu hamam ısıtma iin termostat , uzak sensörlü termostat

   

elektrik kablolu ısıtma termostatı , 16 A zemin ısıtma termostatı , RODELA termostat , zeminden ısıtma termostatı , hamam ısıtma termostatı , göbektaşı ısıtma termostatı

Manuel Göstergeli Termostat

Küçük ve orta boyutlu hamamlar için hamam dış duvarına monte edilen modeldir. 220 Volt - 16 A güce kadar besleme ve kontrol özelliğine sahiptir. Uzak sensörlü olarak çalışır.

 Termostatın boyutları elektrik açma kapama düğmesiyle aynıdır.

 Ev hamamları , villa hamamları , butik otel hamamları için uygun bir modeldir.

 

   

Sıva Altı Hamam Termostat Ölçüleri

 Hamam termostatlarımız elektrik düğmelerinin boyutlarıyla nerdeyse aynıdır. Çok şık bir görüntüye sahiptirler.

 Hamam inşaatı esnasında elektrikçi tarafından termostat montajı için derin kutu yerleştirilmelidir. Aynı zamanda yine elektrikçi tarafından bu kutuya uygun özelliklerde 220 V elektrik beslemesi yapılmalı ve bu kutudan hamam tabanına kadar 18 mm kalınlığında 3 adet boş boru bırakılmalıdır.

 Hamam ısıtma hattında muhakkak suretle elektriksel koruma rölesi binanın elektrikçisi tarafından monte edilmelidir.

hamam termostatı ölçüleri

   
dijital programlı hamam termostatı

Kablolu Hamam Isıtma için termostat

Dokunmatik ekranlı , dijital ,

Haftalık programlı hamam termsotatı

16 A , 220 V

Sıva altı kullanımlı

Küçük tek termostatlı hamamlar için uygundur.

hamam dijital termostatı

 

ısıtma projesi

Hamam Isıtma Sistemleri ...

 Firmamız kurucu ortaklarının 25 yıllık hamam ısıtma tecrübesi ile Türkiye ve yakın komşu ülkelerde hizmet vermektedir. Sıfır riskli hamam ısıtma sistem hesabı ve uygulaması yapmaktayız. Türkiye'nin tamamında çok hızlı bir hizmet ağına sahibiz. İster bir daire ister yüzlerce m2.lik hamam olsun hepsine uygun bir çözümümüz var. Tecrübeli mühendis ve montaj ekibimizle en ekonomik sistemleri kuruyoruz.

 Hamam ısıtması yanında SPA ısıtması , havuz çevresi ısıtması , banyo ılık zemin ısıtması ve ısı pompası ana iştigal konularımızdır.

 

iletişim ve görsel iletmeniz için çalışma saatlerinde kullanıma açıktır.   WhatsApp İletişim Hattı : 0 533 629 59 69 ( Mesai Saatlerinde)
iletişim bilgilerimiz . proje ve diğer bilgiler için telefon yada mail adresimizi kullanabilirsiniz.
Çalışma Saatleri: Hafta İçi 08.30 -17.30 Cumartesi : 09.00-13.00

Kablolu Hamam Isıtma Malzemeleri

Borulu Hamam Isıtma Malzemeleri

Sauna imalatı için Tıklayınız

Elektrikli Banyopan için Tıklayınız

Kablolu Hamam Isıtma İçin Termostatlar

Borulu(Sulu) Sistemler İçin Termostatlar

Sulu Sistemler İçin Kompakt Karışım Devresi

Türk hamamı kuşadası ısıtma sistemi

spa ve Türk hamamı Turgutlu

Bodrum otel hamamı ısıtması

Turgutreis spa ve hamam ısıtması

fethiye hamam ısıtması

         
Ramada otelleri hamam ısıtması

Özdere , kuşadası otel hamam ısıtma sitemleri

Otel hamam ısıtması

Otel spa hamam ısıtma

alaçatı port kablolu ısıtma